Özgür Bir Yaşam Felsefesi

Ruh, beden ve zihin bir bütün…

Özgür bir yaşam nasıl mümkün olur?

Korku, kaygı, şüphe ve endişelerden ‘özgür’ bir yaşam olabilir mi?

Bu hayatı, tam da olduğu gibi kabul ederek, yaşadığımız ve yaşayacağımız her sorun içerisinde ruhsal, zihinsel ve bedensel olarak dengede ve sağlıkla yaşayabilme ihtimalimiz var mı?

Yukarıdakilere benzer birçok sorudan yola çıkarak oluşturulan Özgür Bir Yaşam Felsefesi, hayatı ve insanı olduğu haliyle kabul etmeye ve tüm hallerinde bütünsel sağlığımızla dengede kalabilmemizi sağlamaya yönelik tekniklerden faydalanarak geliştirilmiş destekleyen bir konsepttir.

Bir diğer yandan da bu konsept için insanı anlamaya dair kadim öğretilerden olan Enneagram çalışmaları ve gündelik hayatın zorlanmalarına psikolojik dayanıklılık geliştirebilmemiz konusunda gündelik aktivitelerle bizi destekleyen Mindfulness pratikleri ile ruhsal, bedensel ve zihinsel olarak dengelenme hali de diyebiliriz. Özgür Bir Yaşam Felsefesi ile kişinin hayatında, bedenin kendisini iyileştirme mekanizmalarını merkeze alarak fiziksel bedende doğal terapiler ile arınmak, duygusal ve mental anlamda dinlenmek ve bizi özümüze yaklaştıran ruhsal çalışmalar ile hayatın her alanında dengede, sağlıklı, neşeli ve doyum içinde hissedebilmek için bunu sağlayan teknikleri, kadim öğretileri birleştiren bir yaklaşımla iyi oluş halini ve yaşam doyumunu arttırmayı amaç olarak temellendirir.

w

Arın, Dinlen, Dengelen…

Buddha Spa ile başladığımız Arın, Dinlen, Dengelen yolculuğunda şehrin ve hızlı yaşamanın getirdiği tüm olumsuzlukları arkasında bırakmak isteyen herkesin bir sığınak olarak göreceği ilk durak olan “Arın” konseptiyle misafirlerini tekrardan özlerine döndürerek adeta kendilerini bulmaları için ilk adımlarını atacakları bir rahatlama alanı sunuyor.

“Dinlen” kelimesinin konseptin anahtarı olduğu Selimiye Taş Ev ile yeşile ve maviye doyacağınız farklı bir deneyim sizi bekliyor. Arınmanızın ardından Selimiye’nin sakin ve dingin coğrafyası, doğal güzellikleri ve keşfetmeniz için bekleyen duraklarıyla antik bir yerleşim sizi bekliyor olacak. Doğanın kucağında huzurlu bir dinlenmeyi yaşayacaksınız.

Gerçek bir son olarak görmesek de Arın, Dinlen, Dengelen konseptinin son durağı olan “Özgür ile Öze Dokunuş Programı” ile geride bıraktığınız yaşamı “Dengelen” konseptiyle beraber karşılıyoruz. Bu yolculuğun son durağı; suyun iyileştirici etkisi ile arındığımız, doğanın huzurunda dinlendiğimiz aşamalardan sonra ruhsal, bedensel ve zihinsel dengemizi, duygusal güçlenme ve mindfulness temelli psikolojik dayanıklılık uygulamaları ile bulacağımız bir değişim vaat ediyor.

Up
d

Ruh, beden zihin bir bütün…

Özgür bir yaşam, bu bütünlüğü sağlamaya yönelik tekniklerden faydalanarak geliştirilmiş; Korku, kaygı, şüphe ve endişelerden ‘özgür’ bir yaşam olabilir mi? sorusuna cevap arayan; İNSAN’ı anlamaya dair öğretiler ile şekillenen ve gündelik hayatın zorlanmalarına psikolojik dayanıklılık geliştirebilmemiz konusunda bedenin kendisini iyileştirme mekanizmalarını merkeze alarak fiziksel bedende doğal terapiler ile arınmayı, duygusal ve mental anlamda dinlenmeyi saglayan ve bizi özümüze yaklaştıran ruhsal çalışmalar ile hayatın her alanında dengede, sağlıklı, neşeli ve doyum içinde hissetmeyi sağlayıcı teknikleri, dinlenme alanlarını ve kadim öğretileri birleştiren bir yaklaşımla iyi oluş halini ve yaşam doyumunu arttırmayı hedefleyen bir konsepttir.