Enneagram Kişilik Modeli

'Gerçek Sen’le Temasa Geçmek… Yaşamda karşılaştığımız zorlu durumlarda kendi doğal yeteneklerimize güvenmemizi sağlayan bu eşsiz öğreti sayesinde; kendi kişilik yapınıza dair çok derin bir farkındalık kazanır, tepkilerinizi ve davranışlarınızı yöneten içsel dinamikler yani “Nedenler” ile tanışırsınız.

“Kendi Hayatında Figüran Değil, Başrol Oynamak İsteyen Kişiler İçin Enneagram…”

Kendimizi ve sevdiklerimizi anlamamızı sağlayan ve ilişkilerimizi yönetmeyi kolaylaştıran Enneagram, “İnsan” kavramına 9 kişilik yapısı üzerinden değinen ve inceleyen; dünyanın en eski ve etkili metodolojisidir. Diğer tüm kişilik kuramlarından farklı olarak, ortaya koyduğu kişisel eğilimler durağan değil dinamiktir. Yani kişinin yaşam yolunda geçtiği döneme ışık tutar. Her bir kişilik yapısının gölgesiyle arasındaki ilişkiyi ortaya koyan, gelişimi önündeki engelleri açıkça görmesini sağlayan Enneagram, kişisel stres faktörlerini, hangi durumlarda stresli davranışlar sergilendiğini, ne gibi araçlarla zorlantılarını yönetebileceğini ve tüm bu geçişler esnasında kişinin kendisine ne gibi destekler sunabileceği konusunda kişiye özel bir yol haritası çıkarır.

Yaşamda karşılaştığımız zorlu durumlarda kendi doğal yeteneklerimize güvenmemizi sağlayan bu eşsiz öğreti sayesinde:

Kendi kişilik yapınıza dair çok derin bir farkındalık kazanır, tepkilerinizi ve davranışlarınızı yöneten “Nedenler” ile tanışırsınız. Böylece istemeden vermiş olduğunuz tepkileri kontrol edebilmek kolaylaşır.

Enneagram, insanın gölgesiyle arasındaki ilişkiyi ortaya koyan, gelişmesi için önündeki engelleri algılamasını sağlayan, bu noktada kişisel/ruhsal gelişimi için kişiye özel yol haritası sunan bir öğretidir.

Enneagram kişilik yapımızı bilmek;

 Temel arzularımızı

  Temel korkularımızı

  Öncelikli değerlerimizi

  Yaşamdaki arayışlarımızı

  Güçlü ve geliştirilmesi gereken yönlerimizi keşfetmemiz konusunda bizlere rehberlik eder.

Aldığımız kararları alırken bizi yönlendiren içsel değişkenleri net bir çerçeve içerisinde görmemizi ve kendimizi daha derinden tanımamızı sağlar.

Kişiliğimiz sandığımız bir çok maskeden arınarak Özdeki kişilikten öteye ulaşmak, en doğal halimize ulaşmak için rehberlik eder.

Tüm bunların yanı sıra; kişilik tipimize göre güvende olduğumuz dönem ile stresli olduğumuz dönemlerde farklılaşan tavrımızı algılayabilmemizi, kendimizle uzlaşabilmemizi, duygularımızı yönetebilmemizi kolaylaştırarak, ilişkilerimize paha biçilmez bir değer katar.

Kişiliğimiz sandığımız birçok maskeden arınarak kişilikten öteye Öz benliğimize ulaşmak, en doğal halimizle buluşmak için yaşam boyu faydalanabileceğimiz bir rehberlik sunar.

“Enneagram ile Dünyaya Sunduğun Değeri Öğrenmek ve Olduğun Her Halinle Kendini Kucaklamak…”

  Hangi durumlarda kendime engeller ve sınırlamalar koyuyorum?

  Hangi duygular tarafından yönetilmeye eğilimliyim?

  Bu eğilimlerimi nasıl yönetebilirim?

  Partnerimle ya da çocuğumla ilişkimi derinleştirmede Enneagram’ dan nasıl faydalanabilirim?

Gibi soruların ve çok daha fazlasının cevabını bulacağınız bu eğitimde kendinize bugüne kadar hiç sormadığınız soruları Enneagram size sorar ve önünüze gelişiminiz için size özel bir yol haritası çıkarır. Bu sayede günlük hayattaki ve ilişkilerdeki dalgalanmalarınızı çok net görür ve anlamlandırırsınız. Bu keşif süresince Özgür Taşkıran Konaç size eşlik eder.

KİŞİLİK YAPIMI NASIL ÖĞRENİRİM?

Özgür T. Konaç’ın sunmuş olduğu Enneagram kişilik analizi online ya da yüz yüze seçeneklerle toplam 6 saatlik danışmanlıktan oluşmaktadır.  İletişim kanallarımızdan bize ulaşıp randevunuzu oluşturduktan sonra her biri 2 saat süren 3 oturumda bir araya gelinir. 3 oturumun hangi tarih ve saatlerde gerçekleşeceğine birlikte karar verilir.

1. Oturum: Tanışma ve soru-cevap seansı

2. Oturum: Temel Enneagram eğitimi ve tüm kişilik yapılarına bakış

3. Oturum: Çözümleme ve analiz

Kendi kişilik yapınızı öğrenirsiniz…

✔️ Böylece güçlü ve zayıf yönlerinizi bilirsiniz

✔️ Çevrenize karşı empati ve duyarlılık gelişir

✔️ 3 Aşamalı gelişim yolunuzu öğrenip kendi kendinizin terapisti olabilirsiniz

✔️ Bu dünyaya sunduğunuz değerle tanışmak sizi eşsiz kılar.

✔️ Çevrenizdekileri anlar ve daha yakından tanımak istediğiniz kişilerin yapılarına dair bir öngörünüz oluşur.

✔️ Enneagram bilgisi size hayata hangi pencereden baktığınızı; kararlarınızı alırken ya da tepkilerinizin

“Dünyaya Sunduğun Değeri ve Yaşam Amacını Keşfetmek İçin Enneagram…”

  Kalp merkezli mi?

  Zihinsel merkezli mi?

  Bedensel merkezli mi?

Olduğunu açıklar. Kendinizi tanımak, hangi yönlerinizin kuvvetli olduğunu bilmek insanın anlam arayışına bir cevap niteliği taşır.

Eğitim Sonunda;

  Enneagram Haritanız

  Zor anlarda sizi iyi hissettirecek şarkınız

  Sembolik hayvanınız

  Günlük olumlamalar ve tavsiyeler içeren döküman size iletilecektir.

Hayat boyu size yoldaşlık edecek bir öğreti ile tanışmış olursunuz.

KİMLER FAYDA SAĞLAR?

-Kendisini ya da partnerini daha yakından tanımak isteyenler

  Ebeveynler

  Çiftler

  Eğitimciler

  Yaşam Koçları

  Danışmanlar

  İş dünyası ve müşteri ilişkilerinde gelişmek isteyen, kısaca çevresinde İNSAN olan ve İNSAN’ı anlamaya çalışan herkes faydalanabilir.

Up
d

Ruh, beden zihin bir bütün…

Özgür bir yaşam, bu bütünlüğü sağlamaya yönelik tekniklerden faydalanarak geliştirilmiş; Korku, kaygı, şüphe ve endişelerden ‘özgür’ bir yaşam olabilir mi? sorusuna cevap arayan; İNSAN’ı anlamaya dair öğretiler ile şekillenen ve gündelik hayatın zorlanmalarına psikolojik dayanıklılık geliştirebilmemiz konusunda bedenin kendisini iyileştirme mekanizmalarını merkeze alarak fiziksel bedende doğal terapiler ile arınmayı, duygusal ve mental anlamda dinlenmeyi saglayan ve bizi özümüze yaklaştıran ruhsal çalışmalar ile hayatın her alanında dengede, sağlıklı, neşeli ve doyum içinde hissetmeyi sağlayıcı teknikleri, dinlenme alanlarını ve kadim öğretileri birleştiren bir yaklaşımla iyi oluş halini ve yaşam doyumunu arttırmayı hedefleyen bir konsepttir.