Enneagram Kişilik Yapımı Öğreniyorum

Kendimizi bilmek hayatımızı dönüştürür. Enneagram ile kendimizi keşfetme yolculuğuna çıkıyoruz.

Enneagram Kişilik Analizi Kendimizi ve sevdiklerimizi anlamamızı sağlayan ve ilişkilerimizi yönetmeyi kolaylaştıran Enneagram, “İnsan” kavramına 9 kişilik yapısı üzerinden değinen ve inceleyen; dünyanın en eski ve etkili metodolojisidir. Diğer tüm kişilik kuramlarından farklı olarak, ortaya koyduğu kişisel eğilimler durağan değil dinamiktir. Yani kişinin yaşam yolunda geçtiği döneme ışık tutar. Özgür T. Konaç’ın sunmuş olduğu Enneagram kişilik analizi online ya da yüz yüze seçeneklerle toplam 6 saatlik danışmanlıktan oluşmaktadır. İletişim kanallarımızdan bize ulaşıp randevunuzu oluşturduktan sonra her biri 2 saat süren 3 oturumda bir araya gelinir. 3 oturumun hangi tarih ve saatlerde gerçekleşeceğine birlikte karar verilir.

 

1. Oturum: Tanışma ve soru-cevap seansı

2. Oturum: Temel Enneagram eğitimi ve tüm kişilik yapılarına bakış

3. Oturum: Çözümleme ve analiz

 

Yani bir dizi birlikte çalışma sonucu hemfikir oluyoruz. Eğitimin sonunda;

 • Kişilik yapınızı,
 • Zihinsel mi bedensel mi duygusal merkeze mi ait olduğunuzu
 • Sembolik hayvanınızı,
 • Şarkınızı
 • Size ömrünüzün geri kalanında rehberlik edecek bir yol haritası
 • Olumlamalarınız ve gelişim önerileri ile birlikte size sunuluyor.

  (18 yaşından küçük katılımcılar için veli onayı gerekmektedir.)
  (Özgür Bir Yaşam Duyuru) Telegram ve Whatsapp grubuna paylaştığım cep telefon numaram, mail adresim ile dahil olmayı ve oturumlarda çekilen fotoğraf, video vb. içeriklerde yer almayı kabul ediyorum.

  Up
  d

  Ruh, beden zihin bir bütün…

  Özgür bir yaşam, bu bütünlüğü sağlamaya yönelik tekniklerden faydalanarak geliştirilmiş; Korku, kaygı, şüphe ve endişelerden ‘özgür’ bir yaşam olabilir mi? sorusuna cevap arayan; İNSAN’ı anlamaya dair öğretiler ile şekillenen ve gündelik hayatın zorlanmalarına psikolojik dayanıklılık geliştirebilmemiz konusunda bedenin kendisini iyileştirme mekanizmalarını merkeze alarak fiziksel bedende doğal terapiler ile arınmayı, duygusal ve mental anlamda dinlenmeyi saglayan ve bizi özümüze yaklaştıran ruhsal çalışmalar ile hayatın her alanında dengede, sağlıklı, neşeli ve doyum içinde hissetmeyi sağlayıcı teknikleri, dinlenme alanlarını ve kadim öğretileri birleştiren bir yaklaşımla iyi oluş halini ve yaşam doyumunu arttırmayı hedefleyen bir konsepttir.